مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي

 مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي

… دانلود …

مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي :

مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در زبان و ادبیات فارسی (مجله دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی) از صفحه 91 تا 124 منتشر شده است.
نام: تاثیر پندهای انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدی
این مقاله دارای 34 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سعدی
مقاله انوشروان
مقاله بزرگمهر
مقاله فرهنگ ایران قبل از اسلام
مقاله فرهنگ عربی اسلامی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سبزیان پور وحید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بسیاری از صاحب نظران چون علامه قزوینی، فروزانفر، خزائلی و ; دستمایه اندیشه های سعدی را در آثار شاعران عرب جستجو كرده اند. حسینعلی محفوظ در تحقیق مفصلی مدعی است كه سعدی بن مایه های فكر و اندیشه خود را از مضامین شاعران عرب به ویژه متنبی گرفته است. در این گیرودار مدافعان سعدی با طرح مسایلی چون توارد، طبع آزمایی، و برشمردن انگیزه های انسانی و عالی و نیز معانی ارجمند و ; در آثار سعدی، به دفاع از شیخ شیراز پرداخته اند.
شیوه این مقاله از لونی دیگر است، زیرا با ورق زدن تاریخ به زمانی عقب تر از عهد عباسی، در جستجوی مضامین فكری گلستان سعدی در فرهنگ باستانی ایران هستیم. در این تحقیق با ارایه بیش از 40 شاهد كه در پژوهش های در دسترس و موجود به آن ها اشاره نشده، به منزله مشتی از خروار، نشان می دهیم كه اندیشمندان ما به جای ذره بین انداختن در متون عربی و جستجوی سرچشمه های مضامین سعدی، اگر دست را سایه بان چشم كنند بسیاری از این حكمت ها را در فرهنگ ایران باستان خواهند یافت.

اینک شما با جستجوی مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي

عنوان محصول دانلودی: مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي را در ادامه مطلب ببینید
مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله تاثير پندهاي انوشروان و بزرگمهر در گلستان سعدي