تحقیق اصول طرح درس – کتاب آموزش قرآن اول راهنمایی


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
7 بازدید
۷۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 تحقیق اصول طرح درس – کتاب آموزش قرآن اول راهنمایی دارای ۱۲ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق اصول طرح درس – کتاب آموزش قرآن اول راهنمایی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق اصول طرح درس – کتاب آموزش قرآن اول راهنمایی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق اصول طرح درس – کتاب آموزش قرآن اول راهنمایی :

اصول طرح درس ( روزانه )

موضوع : کتاب آموزش قرآن اول راهنمایی
عنوان : درس یازدهم ـ آیات ۲۰ تا ۲۸ سوره لقمان
هدف کلی : یادگیری قرائت صحیح و مفاهیم آیات ۲۰ تا ۲۸ سوره لقمان
حیطه : شناختی ، عاطفی

هدفهای اجرایی نهایی :

مخاطبین : ۲۸ نفر دانش آموز کلاس اول راهنمایی مدرسه راهنمایی آرمیتا مصلی نژاد ‌
شرایط : ۹۰ دقیقه وقت ، روش ـ پرسش و پاسخ ، سخنرانی ، آزمایش
وسایل کمک آموزشی: تخته ، گچ ـ کتاب ، کارت آموزشی ، چرخ گردون و استامپ .

رئوس مطالب و مفاهیم درس :

۱ ـ روان خوانی آیات ۲۰ تا ۲۸ سوره لقمان .
۲ ـ آشنایی با معنای برخی از کلمات پر استعمال قرآن .
۳ ـ ترجمه برخی عبارات و ترکیبات قرآنی .
۴ ـ علاقه و انس بیشتر به قرائت و فهم آن .
۵ ـ آشنایی با معارف قرآن و جنبه های اعجاز آمیز آن .
۶ ـ معرفت به حکمت آمیز بودن افعال خداوند.

هدفهای درسی (جزئی )

دانش آموزان پس از گذراندن این درس باید :
۱ ـ آیات ۲۰ تا ۲۸ سوره لقمان را روان بخوانند .
۲ ـ کلمات جدول شماره ۱ را معنا کنند .
۳ ـ ترکیبهای قرآنی جدول شماره ۲ را ترجمه کنند .
۴ ـ درست یا نادرست بودن عبارات قرآنی را تشخیص دهند .
۵ ـ درباره عظمت قرآن و جنبه های اعجاز آمیز آن ۳ دقیقه صحبت کنند.
۶ ـ نمونه هایی از مخلوقات حکمت آمیز خدا را (که انسان به آنها رسیده) بیان کنید.

رفتارهای ورودی دانش آموزان

دانش آموزان :
۱ـ با آداب قرائت قرآن آشنا بوده و آنها را رعایت کنند.
۲ـ علائم ، صداهای کوتاه و کشیده را تشخیص داده و دروس گذشته را قرائت کنند.
۳ـ لغات مربوط به دروس گذشته را معنا کنند.
۴ـ عبارات و ترکیبات دروس گذشته را ترجمه نمایند.
۵ـ درستی ترجمه عبارات قرآنی را با ذکر علت بیان کنند.

مراحل تدریس

۱ـ مهارت آغازین ۱ دقیقه
۲ـ ارزشیابی تشخیصی ۵ دقیقه
۳ـ آمادگی فراگیر و ایجاد انگیزه ۲ دقیقه
۴ـ ارائه مطلب و شروع درس ۱ دقیقه
۵ـ استفاده از نوار آموزشی ۵ دقیقه
۶ـ ارزشیابی مستمر ۵ دقیقه
۷ـ حل جدول شماره ۱ ۷ دقیقه
۸ـ حل جدول شماره ۲ ۲ دقیقه
۹ـ حل جدول شماره ۳ ۲ دقیقه
۱۰ـ حل جدول شماره ۴ ۲ دقیقه
۱۱ـ بحث شناخت (راز سر انگشتان) ۸ دقیقه
۱۲ـ ارزشیابی پایانی ۳ دقیقه
۱۳ـ ارزشیابی آتی ۱ دقیقه
۱۴ـ اختتام ۱ دقیقه

مراحل تدریس

۱ـ مهارت آغازین :
دعای شروع ، احوالپرسی ، حضور و غیاب
۲ـ ارزشیابی تشخیصی :
تعدادی کارت آموزشی که لغات دروس گذشته روی آنها نوشته شده میان دانش آموزان توزیع می شود. (در ضمن آن ، بچه ها حتماً درس قبل را خوب خواندید و یاد گرفتید البته می دانید که هر جلسه مروری بر لغات دروس گذشته داریم) قبل از شروع از دانش آموزان پرسیده می شود که اگر از دروس گذشته اشکالی دارند بیان نمایند. جهت ارزشیابی هر بار
۲ دانش آموز خوانده شده و هریک بعد از تلاوت چند آیه از درس گذشته لغاتی را که توسط
دانش آموزان کلاس به ترتیب نشان داده می شود معنا می کنند. به این ترتیب درس گذشته
۲ بار مرور می شود. ( از هر دانش آموز ۴ لغت از درس گذشته و ۲ لغت از دروس دیگر پرسیده
می شود)

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.