مقاله ارزیابی مولکولی تفرق ژنتیکی در نسل F2 تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی و گلرنگ وحشی با استفاده از نشانگر ISSR


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
4 بازدید
۵۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله ارزیابی مولکولی تفرق ژنتیکی در نسل F2 تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی و گلرنگ وحشی با استفاده از نشانگر ISSR دارای ۳ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی مولکولی تفرق ژنتیکی در نسل F2 تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی و گلرنگ وحشی با استفاده از نشانگر ISSR  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارزیابی مولکولی تفرق ژنتیکی در نسل F2 تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی و گلرنگ وحشی با استفاده از نشانگر ISSR،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی مولکولی تفرق ژنتیکی در نسل F2 تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی و گلرنگ وحشی با استفاده از نشانگر ISSR :

تعداد صفحات:۳

چکیده:

نتاج حاصل از تلاقی های بین گونه ای معمولا از نظر سهم ژنوم والدی دارای توزیع نرمال نبوده و به سمت یکی از والدین که غالبا گونه اهلی است تمایل دارند. این امر مانع بهره گیری از تنوع حاصل از تلاقی بین گونه ای در برنامه های به نژادی می شود. برای بررسی میزان انحراف نتاج حاصل از تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی Carthamus tinctorius L با گلرنگ وحشی C. oxyacantha Bieb تعداد ۱۰۰ بوته نسل F2 حاصل از تلاقی متقابل دو گونه با استفاده از ۲۲ نشانگر ISSR مورد بررسی قرار گرفتند. مقایسه نتاج حاصل نشان داد که تفرق مندلی نشانگرهای والدینی در نتاج نسل F2 تلاقی های مستقیم و معکوس بین گونه ای نسبت۱:۱ دارند. این مطلب بیانگر امکان استفاده از حداکثر تنوع ژنتیکی قابل انتظار در نتاج تلاقی بین گونه ای گلرنگ زراعی و گلرنگ وحشی در راستای بهبود ژنتیکی گونه اهلی است.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.