مقاله تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت کارا امین ارتباط (سهامی عام)


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
1 بازدید
۷۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت کارا امین ارتباط (سهامی عام) دارای ۵۱ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت کارا امین ارتباط (سهامی عام)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت کارا امین ارتباط (سهامی عام)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت کارا امین ارتباط (سهامی عام) :

مقدمه
تجزیه و تحلیل های مالی، یکی از ابزارهای مدیریت مالی است که شامل ارزیابی در شرایط مالی و عملکرد یک شرکت تجاری یک وضعیت و یا حتی اقتصاد آن شرکت و پیش بینی شرایط و عملکرد آینده آن شرکت است. به عبارت دیکر این بدان معنی است که میزان ریسک و بازده مورد نیاز را بررسی می کند.
در یک شرکت بررسی های مالی ممکن است نه تنها برای ارزیابی عملکرد آن شرکت به کار رود بلکه برای ارزیابی قسمتهای مختلف از شرکت، بخشها و خطوط تولید نیز

به کار می رود. این تجزیه و تحلیل ها ممکن است هم به صورت دوره ای و زمانی که مورد نیاز است انجام شود تا بتواند نه تنها تصمیمات مالی درست و آگاهانه را تضمین کند. بلکه به عنوان کمکی برای اتخاذ سیاستهای شخصی و سیستم های تشویقی مورد استفاده قرار گیرد. در بیرون از این موسسه، تجزیه و تحلیل های مالی ممکن است برای تعیین ارزش ی

ک مصرف کننده جدید استفاده شود تا به وسیله آن توان منابع را برای شرایط قرارداد بلند مدت و همچنین عملکرد بازاری رقیبان را ارزیابی کنند. موسسات و سرمایه گذرانی که دارای زمان ونظر کارشناسی و یا منبعی که این بررسی های مالی را انجام می دهند نیستند ممکن است خود مبادرت به خرید این تجزیه و تحلیل ها از شرکتهایی که در این زمینه تخصص دارند بکنند چنین شرکتهایی می توانند گزارشاتی از از تجزیه و تحلیل های کاملاً دقیق با جزئیات کامل گرفته تا بررسی های ساده تجاری را انجام دهند.از نظر سهامداران نیز میزان افزایش ثروت چه از طریق افزایش قیمت و ارزش شرکت و چه از طریق سود نقدی حائزاهمیت است. این ارزیابی‌ها از نظر مدیران به لحاظ ارزیابی عملکرد خودشان و سایر بخش‌ها و نیز میزان پاداش صحیحی که به آنها پرداخت می‌شود و حق مسلم آنها است اهمیت است از نظر دولت‌ها این ار

زیابی‌ها برای رسیدن به سه هدف تخصیص بهینه منابع به‌عنوان هدف اصلی، توزیع عادلانه درآمد و تثبیت شرایط اقتصادی با مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی حائزاهمیت است از نظر بانک‌ها و مؤسسات مالی – اعتباری نیز تداوم فعالیت شرکت و ایمان به بقای شرکت برای ارائه وام‌ها و تسهیلات اعطائی از نظر نرخ و میزان حائزاهمیت است. اما آنچه

که بیشتراهمیت دارد از دید سرمایه‌گذاران است، زیرا این قشر حاضر نیستند که در شرکت‌های با مخاطره بالا سرمایه‌گذاری کنند و لذا اگر هم چنانچه این کار را انجام دهند، به‌ازائ ارزش بیشتر، بازدهی بیشتر مورد انتظار خواهد بود.

شرکت کارا امین ارتباط

• تاریخچه :
تأسیس شرکت :
شرکت کارا امین ارتباط سومین شرکت زیر مجموعه صنایع مخابراتی راه دور ایران است که در راستای ساختار جدید ITI در تاریخ ۱۸/۸/۸۲ تحت شماره ۲۱۱۵۳۸ در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسید.
شروع بهره برداری :
هسته اولیه این شرکت گروه ارتباطات دیتا از واحدهای زیر مجموعه معاونت فنی شرکت ITI بوده است که در سال ۷۸ ایجاد گردید و در آن زمان مسئولیت شرکت در مناقصات دیتا که توسط شرکت مخابرات ایران و سایر سازمان ها برگزار می شود بعهده این گروه بود. پس از تأسیس شرکت و دریافت مجوز PAP در تاریخ ۴/۱۲/۸۲، مقدمات مطالعه و تأمین تجهیزات پروژه که بعنوان یکی از مهمترین اهداف شرکت کارا امین ارتباط بود، شروع شد . در طول سال ۱۳۸۳ مدیریت و پرسنل شرکت در حال مطالعه، تدارک، نصب تجهیزات و راه اندازی این پروژ مهم پرداخته و متعاقبا در سال ۱۳۸۴ اولبن فاز بهره برداری آغاز شد.

زمینه فعالیت :
شرکت کارا امین ارتباط یکی از ۱۱ شرکت دارنده مجوز PAP می باشد که عمده فعالیتهای آن در زمینه ارائه سرویسهای پهنای باند گسترده (Broad Band) و سایر سرویس های مخابراتی می باشد. ضمناً این شرکت در زمینه طراحی و مهندسی پلانهای مخابراتی سوابق درخشانی دارد.

شرح فعالیتهای شرکت :
۱- ارائه دهنده انواع سرویسهای Broad band :
– اینترنت پرسرعت با تکنولوژی xDSL جهت عموم مردم

– ارائه سرویسهای Wireless ، Wimax و VSAT
– طراحی و پیاده سازی شبکه های خصوصی مجازی (Virtual Private Network)VPN
۲- تأمین، فروش ، نصب و راه اندازی، پشتیبانی و نگهداری سیستمهای ارتباطی
۳- طراحی ،پیاده سازی ، نگهداری و مدیریت انواع سیستمها و شبکه های مخابراتی (System Integration) : شبکه های LAN و WAN
۴- ارائه مشاوره در خصوص راه حلهای شبکه های ارتباطی (Solution Provision)
۵- طراحی و ساخت اسپلیتر، بالن و پانل بالن
۶- فروش مودمهایADSL و ADSL2+ در انواع USB ,Ethernet ,Hybrid
۷- فروش انواع تجهیزات مخابراتی
۸- فروشSplitter ,Mixer , Balloon
۹- ارائه سرویس ADSL در۱۰ استان و۲۰ شهر و۱۱۰مرکز مخابراتی
۱۰- مجری پروژهICTروستایی استان فارس
۱۱- مجری پروژه نظارت تصویری در شیراز ( جهت سازمان حمل و نقل و کنترل ترافیک شهرداری شیراز)
تنوع مشتریان
۱- شرکتهای مهندسین مشاور( در زمینه الکترونیک ، مخابرات و شبکه ):
شرکت ستاره سبز – شرکت برج الکترونیک – شرکت آواژنگ- شرکت نرم افزار سیمین- شرکت مشاور ساختمان صنعت- شرکت آرسا ساختمان- شرکت پارس پویش – شرکت جهان پی سامان و;
۲- بانکها وشرکتهای بیمه :
بیمه البرز- بیمه کار آفرین- – بیمه خدمات در مانی- بانک اقتصاد نوین- بانک سپه – بانک ملی و ;.
۳- دانشگاهها ومراکز آموزشی ودرمانی:
سازمان نظام پزشکی- سازمان پزشکی قانونی- سازمان نظام پزشکی- آزمایشگاه دانشبد – داروخانه ها – بیمارستان شفا و ;
دانشکده فنی دختران- دانشگاه مجازی- موسسه تحقیقا ت وسرم سازی رازی – آموزشکده عالی دستغیب ;
۴- سازمانها و وزارتخانه های دولتی :
شرکت توزیع نیروی برق- اداره داد گستری- شهرداری مرکزی- شورای حل اختلاف- سازمان کنسر سیوم – اداره اصناف- سازمان قطار شهری- استانداری فارس- پتروشیمی – سازمان تامین اجتماعی- اداره تعاون- بورس فارس- بورس حافظ – اداره انتشارات و مطبوعات و;.
۵- نشریات و مؤسسات فرهنگی:

آموزشگاه ملا صدرا- آموزشگاه فرزانگان- آموزشگاه فاضل- آموزشگاه قلم چی – آموزشگاه طرح- آموزشگاه عالی زند- آموزشگاه سماء ; – روزنامه نیم نگاه- ماهنامه عصر ارتباط- هفته نامه صحبت نو- هفته نامه همگام و;
۶- موسسات صنعتی و تجاری:
شرکت فاتح صنعت کیمیا – شرکت اساس صنعت- شرکت فارس تکاب – شرکت زرین غزال- شرکت عایق سازان خاور میانه- شرکت نمک هامر- شرکت ارژن- شرکت عصر اندیشه- شرکت ایران خودرو- شرکت تالیا – هتل ها و ;
۷- VPN:
دفاتر خدمات ارتباطی- بانک ملت استان گلستان- شرکت

سیمان فارس نو – شرکت سیمان داراب – طرح دولت الکترونیک شهرستان نیریز و ;
۸- مجری پروژه کارت هوشمند سوخت
۹- دفاتر هواپیمایی
۱۰- مشترکین خانگی
چارت سازمانی
شرکت کارا امین ارتباط متشکل از دو دفتر : دفتر تهران و دفتر شیراز ، دارای بیش از شصت پرسنل مجرب و با تجربه می باشد و ساختار سازمانی آن به شرح ذیل می باشد:
۱- مدیریت:
هیئت مدیره کارا امین ارتباط متشکل از سه نفر می باشد که تعیین سیاستهای کلان شرکت، هدایت و برنامه ریزی دراز مدت را به عهده دارند.
سوابق و تجارب کاری در زمینهIT یکی از ویژگیهای بارز اعضاء هیئت مدیره می باشد. در حال حاضر کنترل و نظارت بر کلیه عملیات، تعاملات و گزارشهای کاری روزانه واحد های مختلف به صورت مشخص و تعریف شده توسط مدیریت انجام می پذیرد.
۲- واحد فنی
این واحد با هدف افزایش توان فنی کارشناسان خودو به روز کردن توانمندیهای خود در زمینه های مختلف فنی فعالیت می نماید که میتوان مختصراً به موارد ذیل اشاره نمود:
۲-۱ نصب و راه اندازی اینترنت پر سرعت در مراکز مخابراتی ،که شامل نصب تجهیزات پسیو و اکتیو، وتنظیمات مربوط به DSLAM می باشد.
۲-۲ تنظیمات مربوط به تجهیزات مخابراتی و شبکه ای جهت راه اندازی ISP از جمله تنظیم روتر، سوییچ ، AAAServer وAccounting.
۲-۳ ارائه طرح پیاده سازی پروژه ICT روستایی در استانهای فارس و آذر بایجان غربی.
۲-۴ پشتیبانی و توسعه تجهیزات موجود در مراکز مخابراتی شیراز و سایر شهرستانهای تحت پوشش .
۲-۵ گسترش ارتباط بین مراکز مخابراتی بر بستر سیم خصوصی
۲-۶ مانیتورینگ دایمی میزان پهنای باند مشترکین و پهنای باند مورد نیاز شبکه
۲-۷ مشاوره در زمینه انواع راه حلهای انتقال دیتا
۳-واحد فروش و توسعه
این واحد به عنوان لبه تماس شرکت با مشتریان وظیفه تحل

یل نیاز مشتری و ارائه راه حل های جامع را بر عهده دارد.از عمده فعالیتهای این واحد:
۳- ۱ – بررسی فرصتهای جدید در شهرستانها
۳- ۲ – ارتباط مستقیم بامسئولان مخابرات و پیگیری امور مخابرات مراکز
۳-۳ – هدایت بخش امور مشترکین و پشتیبانی فنی
۳-۴- مذاکره و تنظیم قرارداد شرکای تجاری

۳-۵- خرید تجهیزات مورد نیاز شرکت و فروش تجهیزات به دیگر شرکتها و شهرستانها
۳-۶ – ارزیابی موقعیت شرکت از لحاظ فروش و تو سعه در مقایسه با دیگر شرکتهای رقیب
۴-واحد تحقیق و مهندسی
۴-۱- ارائه طرحهای مناسب در جهت بهبود کیفیت service و ارائه به بخش فنی
۴-۲- مطالعه و بررسی بر روی تکنولوژی های جدید ایجاد شده
۴-۳- سرویس دادن به پروژه های جاری شرکت از لحاظ علمی و فنی
۴-۴- بررسی مناقصات و تحلیل آنها و معرفی آنها به مدیر عامل بر اساس توانایی وامکانات شرکت
۵-واحد سیستمهای بی سیم
شرکت KAEضمن ارائه روشهای و راهکار های نوین ارتباطی برای جایگزینی مشکلات سیمی و ارائه راه حل های جامع مخابراتی ، از بستر بی سیم جهت انتقال صدا ،تصویر و دیتا در فواصل مختلف تا KM200 نیز بهره میبرد.
۵- ۱- ارائه سرویسهای Point Wireless Point to Multi Wireless Point to Point,
با در نظر گرفتن ارتقاء کیفیت سرویس (حذف تجهیزات میانی مخابرات)،ارائه خدمات و سرویسهای دیتا به متقاضیانی که به دلایلی قادر به استفاده از خطوط ADSL نیستند .
۵-۲- ارائه سرویسهای WiFi بصورت In door, Out door و ایجاد Hot Spot در مراکز مختلف.
تا کنون راه حل های فوق برای مراکز دانشگاهی ، پایانه های مسافر بری، کار خانجات متعدد، فرودگاه و مناطق باستانی توریستی ارائه شده است .
۵-۳- ارائه سرویسهای مختلف VSAT
این نوع سرویسها با همکاری شرکتهای SAPبه منظور اتصال نقاط متعدد شرکت ها به یکدیگر برای انتقال انواع داده با کیفیت بالا بوده ،که مسافت و موانع جغرافیایی مانع استفاده از دیگر انواع راه حلهای سیمی یا بی سیم برای آنها می باشد.
۵-۴- آماده سازی بستر مناسب جهت ارائه سرویسهای WIMAX:
با استفاده از این سرویس بصورت Non line of sight سهولت استفاده از سرویسهای اینترنت پر سرعت با کیفیت بالا و نیز سرویسهای ویدیو کنفرانس و VOIP بدون نیاز به خطوط مخابراتی در فواصل مختلف مهیا می گردد.
۶-واحد بازاریابی و تبلیغات

این دو واحد بر اساس روشهای نوین در رشد و توسعه فعالیتهای فروش و جذب مشترکین و ارتقاء کیفیت خدمات پس از فروش از طریق نظر سنجی نقش عمده ای دارند.
۷-واحد مستند سازی
ثبت کلیه اجزاء و مراحل کار و نحوه ارتباط بین مراحل مختلف به نحوی که کار بران بتوانند به سهولت از نحوه کار آشنایی حاصل کنند.
واحد مستند سازی نحوه ارائه خدمات واحدها به یکدیگر و اطلاع رسانی را مشخص مینماید. به عبارت ساده تر نحوه تعامل بین قسمتهای مختلف هر شرکت ،اصلاح روشها ،نحوه ارتباطات، شرح مراحل کار ،نمودار های گردش کار،مدت زمان انجام کار با توجه به نوع ارتباط مشخص گردیده و در این واحد به صورت مستند ،ثبت میگردد. جهت ثبت و طبقه بندی مدارک

و اطلاعات مورد نیاز ضروری است فرمهای مورد نیاز تهیه وتنظیم گردند.
۸-واحد امور مشترکین
به منظور اطلاع رسانی به مراجعین، انجام امور ثبت نام مشترکین، سرویس دهی هر چه بهتر و ارائه خدمات پس از فروش به مشترکین ،واحد امور مشترکین فعالیتهای خود را ارائه میدهد.از جمله فعالیتهای دیگر این واحد میتوان : تمدید قرارداد،انجام هماهنگی های لازم جهت برقراری و یا قطع سرویس،پاسخگویی تلفنی و رفع خرابی، تهیه آمار هفتگی و;را نام برد.

۹-وحد پشتیبانی فنی :
۹- ۱- پاسخگویی و پشتیبانی تلفنی مشترکین به صورت ۱۲ ساعته ( ۸ الی ۲۰ )
۹- ۲ – نصب مودم و راه اندای و تحویل سرویس های اینتـرنت پـر سرعت و شبـکه های خصـوصی مجـازی ( VPN)
۹-۳ – رفع خرابی در محل مشترکین و مراکز مخابراتی
۹-۴- انجام تنظیمات مودم های Wireless Modem , Access Point , G.HDSL , ADSL 2+, ADSL
۹-۵- طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی انواع شبکه های LAN
۹-۶- رفع عیب سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوترهای شخصی و Work Station های شبکه های کامپیوتری
۱۰- واحد مالی و اداری :
این واحد امور مالی و اداری شرکت و پشتیبانی های ستادی لازم را به عهده دارد .

جدول توزیع پرسنل شرکت کارا امین ارتباط

دکترای تکنولوژی اطلاعات و کامپیوتر ۱ نفر
کارشناس ارشد برق الکترونیک ۱ نفر
کارشناس ارشد مخابرات ۲ نفر
کارشناس ارشد کامپیوتر ۱ نفر
کارشناس ارشد صنایع ۱ نفر
کارشناس الکترونیک ۸ نفر

کارشناس کامپیوتر ۳ نفر
کارشناس مدیریت صنعتی ۲ نفر
کارشناس صنایع ۱ نفر
کارشناس حسابداری ۳ نفر
کارشناس اقتصاد ۱ نفر
فوق دیپلم الکترونیک ۳ نفر
فوق دیپلم کامپیوتر ۳ نفر
فوق دیپلم مکانیک ۱ نفر
فوق دیپلم حسابداری ۳ نفر

فوق دیپلم اقتصاد نظری ۱ نفر
دیپلم ۱۵ نفر

رضایتمندی مشتریان
شرکت کارا امین ارتباط موفقیت و رضایتمندی مشتریان را در موفقیت خود ارزیابی کرده و برای رسیدن به این هدف ارزیابی سطح کیفی وکمی خدمات را در دستور کار خود قرار داده است.
دارائیهای ثابت مشهود
دارائیهای ثابت مشهود بر مبنای بهای تمام شده در حسابها ثبت میشود، مخارج بهسازی و تعمیرات اساسی که باعث افزایش قابل ملاحظه در ظرفیت یا عمر مفید دارائیهای ثابت یا بهبود اساسی در بازدهی آنها میگردد به عنوان مخارج سرمایه ای محسوب و طی عمر مفید باقیمانده دارائیهای مربوط مستهلک میشود . هزینه های نگهدار

ی و تعمیرات جزئی که به منظور حفظ یا ترمیم منافع اقتصادی مورد انتظار واحد تجاری از استاندارد عملکرد ارزیابی شده اولیه دارائی انجام میشود، هنگام وقوع به عنوان هزینه های جاری تلقی و به حساب سود و زیان دوره منظور میگردد.
استهلاک دارائیهای ثابت مشهود با توجه به عمر مفید برآوردی دارائیهای مربوط (و با در نظر گرفتن آئین نامه استهلاکات موضوع ماده ۱۵۱ قانون مالیاتها

ی مستقیم مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۸۰) و بر اساس نرخها و روشهای زیر محاسبه میشود:
دارائــی نرخ استهلاک روش استهلاک
ساختمان ۷ درصـد نزولی
وسائط نقلیه ۲۵ درصـد نزولی
اثاثیه و منصوبات ۱۰ سـاله و سه ساله مستقیم
برای دارائیهای ثابتی که طی ماه تحصیل میشود و مورد بهره برداری قرار میگیرد ، استهلاک از اول ماه بعد محاسبه و در حسـابها منظور میشود . در مواردیکه هر یک از دارائیهای استهلاک پذیر پس از آمادگی جهت بهره برداری به علت تعطیل کار یا علل دیگری برای مدتی مورد استفاده قرار نگیرد ، میزان استهلاک آن برای مدت یاد شده معادل ۳۰ درصد نرخ استهلاک منعکس در جدول بالاست .
موجودیها: موجودی مواد و کالا به اقل بهای تمام شده یا خالص ارزش فروش ارزشیابی میشود. در صورت فزونی بهای تمام شده نسبت به خالص ارزش فروش مابه التفاوت بعنوان ذخیره کاهش ارزش موجودی شناسایی میشود. بهای تمام شده موجودی با بکارگیری روش میانگین متحرک قیمت گذاری و در حسابها منظور میشود.

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۴
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۳۵۷۶۷۰۱۲۶۵
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۱۱۲۵۴۹۳۰۸۰۷
سایر حسابهای دریافتنی ۶۲۳۷۰۹۰۸۲

موجودی مواد وکالا ۱۳۳۶۶۴۰۷۴۹۱
سفارشات و پیش پرداختها ۱۲۷۰۷۰۱۰
جمع دارائیهای جاری ۲۸۸۳۴۴۵۵۶۵۵
دارائیهای غیرجاری :
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۲۸۰۶۴۶۳۱۱
سایر دارائیها ۱۹۸۵۴۰۰۸۴
سرقفلی حاصل از تلفیق ۱۱۶۴۹۱۸۲۴۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۵۲۶۹۰۰۳۲۸
جمع دارئیها ۴۳۳۶۱۳۵۵۹۸۳
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۷۲۱۴۷۰۲۳۱
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۳۴۴۴۰۵۲۶۵۱
پیش دریافتها ۳۷۲۰۳۸۴۰
ذخیره مالیات ۱۱۱۳۹۳۱۸۴
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۶۷۱۵۴۱۷۲۳۶
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۱۶۱۹۶۷۰۰۳۷۹
جمع بدهیهای جاری ۲۷۲۲۶۲۳۷۵۲۱
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۱۲۲۲۸۴۱۴۵۵
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۹۸۸۷۶۳۳۱۱
جمع بدهیهای غیرجاری ۲۲۱۱۶۰۴۷۶۶
جمع بدهیها ۲۹۴۳۷۸۴۲۲۸۷
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۰۳۷۳۴۷۷۳
سود (زیان) انباشته ۱۰۳۲۷۷۸۹۲۳
جمع حقوق صاحبان سهام ۱۴۰۳۶۵۱۳۶۹۶
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۴۳۴۷۴۳۵۵۹۸۳

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه

سال۸۵
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۱۲۷۵۶۹۳۱۷۸
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۱۱۸۸۰۹۴۱۷۴۷
سایر حسابهای دریافتنی ۱۸۱۲۱۷۴۳۷۰
موجودی مواد وکالا ۱۶۱۵۱۵۱۷۵۹۸
سفارشات و پیش پرداختها ۱۴۷۹۰۳۲۰۰۱
جمع دارائیهای جاری ۳۲۵۹۹۳۵۸۸۹۴
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۳۵۱۳۴۴۱۸۶۵
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۳۶۱۰۵۸۳۱۹
سایر دارائیها ۸۸۰۴۷۰۰۰
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۹۶۲۵۴۷۱۸۴
جمع دارئیها ۴۷۵۶۱۹۰۶۰۷۸
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۶۱۹۸۵۸۵۰۷۰
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۲۴۹۵۶۰۴۸۴۵
پیش دریافتها ۷۷۲۷۰۲۳۰
ذخیره مالیات ۲۴۷۷۴۹۰
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۴۸۲۴۴۰۱۶۳۳
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۱۸۵۱۳۶۲۸۰۰۵
جمع بدهیهای جاری ۳۲۱۱۱۹۶۷۲۷۳
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۹۷۷۰۵۹۵۳۴
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۱۶۰۹۳۳۵۷۸
جمع بدهیهای غیرجاری ۲۱۳۷۹۹۳۱۱۲
جمع بدهیها ۳۴۲۴۹۹۶۰۳۸۵
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۲۹۰۱۳۵۶۶۵

جمع حقوق صاحبان سهام ۱۳۳۱۱۹۴۵۶۹۳
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۴۷۵۶۱۹۰۶۰۷۸

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )

ترازنامه
سال۸۶
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۸۶۷۰۱۲۹۶۳
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۱۲۵۱۳۴۸۰۷۰۳
سایر حسابهای دریافتنی ۳۱۷۴۰۰۰۲۸۶
موجودی مواد وکالا ۲۴۳۴۸۹۳۳۶۵۴
سفارشات و پیش پرداختها ۲۶۷۲۵۱۶۳۱
جمع دارائیهای جاری ۴۱۱۷۰۶۷۹۲۳۷
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۸۵۶۳۷۷۹۸۶
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۲۸۲۸۸۸۹۸۲
سایر دارائیها ۱۱۶۳۴۷۰۰۰
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۲۵۵۶۱۳۹۶۸
جمع دارئیها ۵۵۴۲۶۲۹۳۲۰۵
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۱۰۸۴۵۰۴۲۸۲
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۳۳۸۵۸۹۲۷۸۱
پیش دریافتها ۲۴۲۰۴۰۰۹۸
ذخیره مالیات ۱۲۰۶۳۵۶۱۵
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۴۲۶۶۰۶۸۳۰۰
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۳۸۷۷۰۶۸۲۷۹۳
جمع بدهیهای جاری ۴۷۸۶۹۸۲۳۸۶۹
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۴۴۵۴۲۴۲۱۹
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۲۹۰۴۰۲۶۵۵
جمع بدهیهای غیرجاری ۱۷۳۵۸۲۶۸۷۴
جمع بدهیها ۴۹۶۰۵۶۵۰۷۴۳

حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۷۲۰۱۱۶۷۵۶۶
جمع حقوق صاحبان سهام ۵۸۲۰۶۴۲۴۶۲
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۵۵۴۲۶۲۹۳۲۰۵

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۷
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۳۱۰۶۶۸۲۴۳۴
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۲۴۶۰۶۷۷۰۷۶۷
سایر حسابهای دریافتنی ۴۱۳۰۶۹۳۸۴۷
موجودی مواد وکالا ۸۲۰۲۱۸۷۰۵۹
سفارشات و پیش پرداختها ۸۳۱۵۶۱۵۷۲
جمع دارائیهای جاری ۴۰۸۷۷۸۹۵۶۷۹
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۶۷۸۵۱۳۸۶۲
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۲۸۲۸۸۸۹۸۲
سایر دارائیها ۲۳۵۲۰۰۱۹۹

سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۱۹۶۶۰۳۰۴۳
جمع دارئیها ۵۵۰۷۴۴۹۸۷۲۲
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۸۲۰۸۲۳۳۰۰
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۲۱۴۷۹۱۹۸۵۹

پیش دریافتها ۳۹۳۹۳۸۹۸
ذخیره مالیات ۲۱۰۰۷۶۲۷
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۳۷۹۸۳۸۴۶۶۹
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۳۹۳۷۷۴۲۶۲۰۲
جمع بدهیهای جاری ۴۶۲۰۴۹۵۵۵۵۵
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۰
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۷۰۹۸۵۱۵۷۴
جمع بدهیهای غیرجاری ۱۷۰۹۸۵۱۵۷۴
جمع بدهیها ۴۷۹۱۴۸۰۷۱۲۹
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۵۸۶۲۱۱۸۴۳۵
جمع حقوق صاحبان سهام ۷۱۵۹۶۹۱۵۹۳
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۵۵۰۷۴۴۹۸۷۲۲

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۸
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۸۷۴۶۷۶۲۵۳۱
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۲۰۳۹۲۰۰۶۲۷۰
سایر حسابهای دریافتنی ۴۳۰۸۸۸۴۹۹۲
موجودی مواد وکالا ۱۰۸۱۱۰۰۲۴۷۰
سفارشات و پیش پرداختها ۷۵۱۹۷۲۳۱۲
جمع دارائیهای جاری ۴۵۰۱۰۶۲۸۵۷۵
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۲۴۶۷۷۳۸۴۶
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۲۸۲۸۸۸۹۸۲
سایر دارائیها ۱۳۸۹۰۰۱۹۹
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۳۶۶۸۵۶۳۰۲۷
جمع دارئیها ۵۸۶۷۹۱۹۱۶۰۲
بدهیهای جاری :

حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۱۸۹۰۱۶۵۹۰۰
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۱۶۳۷۰۶۱۹۵۰
پیش دریافتها ۴۶۵۴۵۴۰۷
ذخیره مالیات ۰
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۳۷۹۸۳۸۴۶۶۹
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۴۴۰۲۰۷۱۳۹۹۸
جمع بدهیهای جاری ۵۱۳۹۲۸۷۱۹۲۴
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۰
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۹۵۱۷۵۹۹۲۵
جمع بدهیهای غیرجاری ۱۹۵۱۷۵۹۹۲۵
جمع بدهیها ۵۳۳۴۴۶۳۱۸۴۹
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸

سود (زیان) انباشته ۷۶۸۷۲۵۰۲۷۵
جمع حقوق صاحبان سهام ۵۳۳۴۵۵۹۷۵۳
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۵۸۶۷۹۱۹۱۶۰۲

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۴

فروش خالص ۲۹۸۳۴۷۰۸۰۰۷
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۲۳۸۲۶۶۳۵۵۳۳
سود ناخالص ۶۰۰۸۰۷۲۴۷۴
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۳۷۶۹۳۴۶۴۲۶
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۲۹۵۵۳۷۳۶۳
سود(زیان)عملیاتی ۱۹۴۳۱۸۸۶۸۵
هزینه های مالی ۱۹۵۶۹۴۳۷۲۸
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۵۱۵۶۸۸۳۱۵
سود قبل از مالیات(زیان) ۵۰۱۹۳۳۲۷۲
مالیات ۵۸۸۳۵۲۸۵
سود(زیان)خالص ۴۴۳۰۹۷۹۸۷

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۵

فروش خالص ۴۷۳۹۹۹۱۹۵۱۰

بهای تمام شده کالای فروش رفته ۳۸۰۱۳۳۶۶۸۳۰
سود ناخالص ۹۳۸۶۵۵۲۶۸۰
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۶۱۰۵۲۹۳۶۵۹
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۲۷۳۴۹۸۸۳۵
سود(زیان)عملیاتی ۳۰۰۷۷۶۰۱۸۶
هزینه های مالی ۳۶۴۴۱۳۸۷۲۰
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۱۱۹۱۲۲۰۸۹۲
سود قبل از مالیات(زیان) ۵۵۴۸۴۲۳۵۸
مالیات (۲۱۹۰۰۵۹۱)

سود(زیان)خالص ۵۳۲۹۴۱۷۶۷

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۶

فروش خالص ۳۴۴۹۳۳۳۷۳۲۳
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۳۰۱۴۳۰۶۷۲۰۷
سود ناخالص ۴۳۵۰۲۷۰۱۱۶
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۵۰۸۷۶۳۴۳۸۵
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۵۲۴۹۳۷۱۶۳
سود(زیان)عملیاتی (۱۲۶۲۳۰۱۴۳۲)
هزینه های مالی ۵۵۱۳۱۵۰۷۷۹
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۱۹۵۰۵۵۴۲
سود قبل از مالیات(زیان) (۶۷۵۵۹۴۶۶۶۹)
مالیات ۰
سود(زیان)خالص (۶۷۵۵۹۴۶۶۶۹)

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۷

فروش خالص ۷۰۳۱۶۲۱۶۴۴۲
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۵۷۸۹۵۶۰۲۸۵۱
سود ناخالص ۱۲۴۲۰۶۱۳۵۹۱
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۶۲۶۶۲۴۷۶۴۶
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۱۰۲۰۶۳۱۰۳۲
سود(زیان)عملیاتی ۷۱۷۴۹۹۶۹۷۷
هزینه های مالی ۵۹۱۸۵۶۴۷۵۰
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۱۰۳۶۲۴۵۳۱
سود قبل از مالیات(زیان) ۱۳۶۰۰۵۶۷۵۸
مالیات (۲۱۰۰۷۶۲۷)
سود(زیان)خالص ۱۳۳۹۰۴۹۱۳۱

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۸

فروش خالص ۶۲۸۸۰۶۷۶۲۷۵
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۵۴۷۲۱۲۸۷۸۹۵
سود ناخالص ۸۱۵۹۳۸۸۳۸۰
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۴۷۰۶۱۸۳۳۱۷
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۸۶۳۹۳۵۱۸۱
سود(زیان)عملیاتی ۴۳۱۷۱۴۰۲۴۴
هزینه های مالی ۵۶۴۲۶۷۱۸۹۳
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۶۳۲۲۴۲۸۷
سود قبل از مالیات(زیان) )۱۳۸۸۷۵۵۹۳۶)
مالیات ۰
سود(زیان)خالص (۱۳۸۸۷۵۵۹۳۶)

تجزیه و تحلیل صورتهای مالی:
این روزها حسابداران فقط موظف به ثبت زنی رویدادهای مالی و فعالیتهای موسسات نیستند . روزگاری بود که مفهوم حسابدار و ماشین حساب تفاوت چندانی با هم نداشت و یک حسابدار تنها به منظور ثبت زدن و نگه داری حسابهای در هم پیچیده موسسات استخدام می شد . اما امروزه حسابداران وظایف سنگینی بر عهده گرفته اند که شاید بتوان گفت ، تعهد آنها را در مقابل صاحبکار بیشتر کرده است.
از جمله این وظایف ،تحلیل گری مالی را می توان نام برد که این روزها یک حسابدار موفق باید قادر به انجام آن باشد . هنگامی که یک حسابدار یک صورت مالی را تهیه و تنظیم می نماید باید خود نیز آن را تجزیه و تحلیل نموده ، و نقاط ضعف و قوت آ

ن را به صاحبکار اطلاع دهد . این را به یاد داشته باشید که : درست است که صورتهای مالی بیانگر وضعیت موسسه می باشند اما هر کسی متوجه آن نمی شود.
تعریف و اهمیت تجزیه و تحلیل صورتهای مالی:
تجزیه و تحلیل مالی فرایندی است که طی آن مشخصات و ویژگیهای بارز مالی و عملیاتی واحد اقتصادی با استفاده از صورتهای مالی و سایر اطلاعات

مالی مشخص می شود و در امر تصمیم گیری ، استفاده کنندگان از صورتهای مالی را یاری می کند
به طور کلی هر واحد اقتصادی به منظور برنامه ریزی و تعیین خط مشی آینده ، اطلاعات و گزارشهای حسابداری را مورد بررسی قرار می دهد و از آنجا که اطلاعات حسابداری به خودی خود قابل استفاده نیستند باید ثبت و طبقه بندی شده و در قالب صورتهای مالی خلاصه گردند .
برای ثبت این اطلاعات ، حسابداران هر یک از فعالیتهای مالی را مورد تجزیه و تحلیل قرارداده و پس از طبقه بندی اقلام ثبت شده اثر آن را برمعادله حسابداری تعیین می نمایند ، سپس اقلام ثبت شده را در قالب اعداد قابل سنجش به پول خلاصه نموده سپس در این مرحله از ترکیب و تنظیم حسابهای دفتر کل گزارشهایی را تهیه می کنند که حداکثر اطلاعات مورد نیاز کسانی که به این نتایج برای ادامه فعالیت خود نیاز دارند ، را به طور ساده و خلاصه به دست می دهد . این گزارشها را در اصطلاح حسابداری صورتهای مالی می گوییم .
این روزها اگر کسی بخواهد در زمینه بورس و سهام فعالیت کند باید بتواند نسبتهای مالی یک موسسه را محاسبه کند . نسبتها مانند کلیدهایی هستن

د که در های بسته را باز می کنند . وقتی که شما یک صورت مالی را در اختیار دارید و می خواهید به موسسه صاحب آن صورت مالی وام بدهید ، بهترین کار محاسبه نسبتهای نقدینگی موسسه مذکور است .
نسبتهای اهرمی نیز کارایی بالایی دارند . از طریق این نسبتها می توان نسبت بدهی به دارایی و نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام را مشخص نمود . ضمناً میتوان میزان توانایی یک موسسه در پرداخت بهره را محاسبه نمود . نسبت دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد که درآمد شرکت تا چه اندازه برای پوشش هزینه های ثابت کافی است .
نسبتهای فعالیت که شامل : نسبت گردش موجودی کالا ، نسبت متوسط دوره وصول مطالبات ،نسبت گردش حسابهای دریافتنی ، نسبت گردش دارائیهای

ثابت و نسبت گردش مجموع دارایی هاست. نسبتهای سودآوری و مالکیت هم که اهمیت خاصی برای مدیریت سهام دارد معمولاً کمتر مورد توجه سهامداران قرار می گیرد . معمولاً سهامداران تنها با توجه به سابقه یک موسسه ، اقدام به خرید سهام آن موسسه می نمایند . شاید دلیل اصلی این اقدام ، دانش ناکافی سهامداران در ایران است . معمولاً در ایران سرمایه و تجربه حرف اول را میزند و دانش جایگاه خواصی ندارد . توجه داشته باشید که اگر تجربه و دانش در هم آمیخته شود و سرمایه در کنار این ترکیب قرار گیرد در این صورت نه تنها نتیجه مطلوب تری حاصل می شود بلکه ریسک سرمایه گذاری نیز کاهش می یابد .
تجزیه و تحلیل صورتهای مالی
صورتهای مالی یک شرکت نشان دهنده اطلاعات خام در زمینه داراییها، بدهیها و ارزش ویژه آن در گزارش ترازنامه و درآمدها و هزینه های موسسه در گزارش سود و زیان است بدون تجزیه و تحلیل صحیح این اطلاعات، نتایج گمراه کننده بسیاری ممکن است از این گزارشها استخراج گردد.
تجزیه و تحلیل نسبت ها
در تجزیه و تحلیل صورتهای مالی از یک «نسبت» که دو رقم متعلق به دو گروه مختلف از حسابها را به یکدیگر ارتباط می دهد، به عنوان ی ابزار اولیه استفاده می شود. تحلیلگران مالی از نسبتهای متعددی در تجزیه و تحلیلهای خود به قرار ذیل استفاده می کنند.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.