مقاله نقش جدید دانشگاه ها: توسعه قابلیت های کارآفرینی


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
13 بازدید
۷۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله نقش جدید دانشگاه ها: توسعه قابلیت های کارآفرینی دارای ۲۶ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش جدید دانشگاه ها: توسعه قابلیت های کارآفرینی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله نقش جدید دانشگاه ها: توسعه قابلیت های کارآفرینی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش جدید دانشگاه ها: توسعه قابلیت های کارآفرینی :

تعداد صفحات:۲۶

چکیده:

تغییرات سریع محیطی شرایط جدیدی را برای آموزش عالی ایجاد کرده است. برایند این شرایط، لوزم توسعه قابلیت های کارآفرینی در کشور بهمنظور ایجاد کسب و کارهای جدید، استفاده از ظرفیتها بلا استفاده، توسعه ظرفیتهای موجود و حل مشکلات اجتماعی است. در پاسخ به این چالش ها، ماموریت جدید دانشگاه ها ایجاد قابلیت های کارآفرینی در دانش آموختگان دانشگاهها است. بدین منظور دانشگاه ها می بایست ابتدا خود را برای ایفای این نقش آماده نمایند. به عبارت دیگر رویکرد کارآفرینی دانشگاهی راهی به سوی دانشگاه کارآفرین است.
کارآفرینی دانشگاهی عبارت از ایجاد زمینه توسعه نوآوری در اعضای دانشگاه، تجاری کردن نتایج تحقیقات دانشگاهی و نواوری در گسترش مرزهای دانش بشری است.
در این مقاله ابتدا با ذکر مقدمه ای در مورد شرایط پیش روی دانشگاه ها و لزوم ایفای نقش دانشگاه ها در تسریع فرایند توسعه کشور، دلائل نیاز به توسعه کارآفرینی در کشور بیان میشود. سپس مفهوم کارآفرینی دانشگاهی و دانشگاهکارآفرین شرح داده می شود. نقش دانشگاه در توسعه قابلیتهای کارآفرینی به منظور ایجاد قابلیتهای لازم برای توسعه در ابعاد فردی، سازمانی و اجتماعی و الزامات ایفای درست این نقش توسط دانشگاه بحث اصلی این مقاله است. در پایان با توجه به انتظارات موجود از دانشگاه های کشور، یک مدل برای ایجاد تحول در دانشگاه ها به منظور دستیابی به دانشگاه کارآفرین ارائه می گردد.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.