مقاله تحلیل نقش گردشگری در توسعه‎ی ویژگی‎های کارآفرینانه و گرایش به کارآفرینی در بین جوانان روستایی (مطالعه‎ی موردی: روستای کندوان و اسکندان شهرستان اسکو)


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
1 بازدید
۲۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 مقاله تحلیل نقش گردشگری در توسعه‎ی ویژگی‎های کارآفرینانه و گرایش به کارآفرینی در بین جوانان روستایی (مطالعه‎ی موردی: روستای کندوان و اسکندان شهرستان اسکو) دارای ۴۲ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحلیل نقش گردشگری در توسعه‎ی ویژگی‎های کارآفرینانه و گرایش به کارآفرینی در بین جوانان روستایی (مطالعه‎ی موردی: روستای کندوان و اسکندان شهرستان اسکو)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تحلیل نقش گردشگری در توسعه‎ی ویژگی‎های کارآفرینانه و گرایش به کارآفرینی در بین جوانان روستایی (مطالعه‎ی موردی: روستای کندوان و اسکندان شهرستان اسکو)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحلیل نقش گردشگری در توسعه‎ی ویژگی‎های کارآفرینانه و گرایش به کارآفرینی در بین جوانان روستایی (مطالعه‎ی موردی: روستای کندوان و اسکندان شهرستان اسکو) :

تعداد صفحات :۴۲

بیکاری و کمبود فرصت‎ها‌ی شغلی از مشکلات اصلی روستاها، به‎ویژه در بین جوانان روستایی است. کاهش شاغلان بخش کشاورزی این واقعیّت را نشان می‌دهد که در آینده، افزایش اشتغال در نواحی روستایی در گرو توسعه‎ی بخش‌های صنعت و خدمات است. کارآفرینی به‎عنوان موتور توسعه‎ی اقتصادی، می‌تواند یکی از راهبردهای اصلی حلِّ مشکلات روستایی، متنوّع سازی اقتصاد و استفاده‎ی بهینه از منابع روستاهای کشور باشد. گردشگری یکی از بزرگ‎ترین و سریع‎ترین صنایع در حال رشد است، درنتیجه تقاضاهای جدید گردشگران و نیاز به تنوّع محصولات و مقصدهای گردشگری، زمینه‎ای برای توسعه‎ی کسب‌و کارها، به‎ویژه کسب‌وکارهای کوچک و متوسّط و توسعه‎ی کارآفرینی فراهم می‎آورد. بنابراین، پژوهش حاضر با هدف بررسی آثار گردشگری بر توسعه‎ی کارآفرینی روستایی انجام شده، این پژوهش از نوع کاربردی و روش انجام آن تحلیلی ـ تطبیقی است. در جمع‎آوری داده‌‌ها از روش‌های کتابخانه‌ای و میدانی (پرسش‌نامه) استفاده شده است. جامعه آماری پژوهش جوانان (۱۵-۲۹ سال) و تعداد نمونه‌ها ۱۲۳ نفر بوده است. پایایی پرسش‎نامه‌ از طریق آلفای کرونباخ (۸۵ %) و در روایی آن از دیدگاه‎های صاحب‌نظران و اساتید استفاده شده است. تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از آزمون یومن ویتنی در نرم‌افزار SPSS انجام گرفته است. برای بررسی شاخص‌های کارآفرینی، ویژگی‎های کارآفرینی در بین جوانان روستای کندوان (گردشگرپذیر) با جوانان روستای اسکندان (روستای معمولی) واقع در یک دهستان مورد بررسی و مقایسه قرار گرفتند. نتایج حاصل نشان می‌دهد جوانان روستای کندوان نسبت به جوانان روستای اسکندان از ویژگی‌های کارآفرینانه بالاتری برخوردارند و ‎دلیل آن تعاملات فرهنگی در اثر حضور گردشگران و همچنین شکل‌گیری زیرساخت‌های اوّلیّه و وجود فرصت‎های جدید در اثر گردشگری است.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.