استفاده از فاکتور زمین شناسی و پارامترهای زودیافت برای برآورد جریان پایه در حوزه های آبخیز فاقد اندازه گیری


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
4 بازدید
۶۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 استفاده از فاکتور زمین شناسی و پارامترهای زودیافت برای برآورد جریان پایه در حوزه های آبخیز فاقد اندازه گیری دارای ۱۴ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد استفاده از فاکتور زمین شناسی و پارامترهای زودیافت برای برآورد جریان پایه در حوزه های آبخیز فاقد اندازه گیری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی استفاده از فاکتور زمین شناسی و پارامترهای زودیافت برای برآورد جریان پایه در حوزه های آبخیز فاقد اندازه گیری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن استفاده از فاکتور زمین شناسی و پارامترهای زودیافت برای برآورد جریان پایه در حوزه های آبخیز فاقد اندازه گیری :

تعداد صفحات :۱۴

چکیده مقاله:

سهولت عبور جریان مایعات از داخل حفرات رسوب ها و سنگ ها را نفوذپذیری می نامند. میزان نفوذپذیریسنگ ها در ارتباط مستقیم با شکل و اندازه کانی های تشکیل دهنده آنها می باشد. هرچه اندازه ذرات درشت تر وبی شکلتر باشد، میزان قابلیت نفوذ آنها زیادتر خواهد بود. در این تحقیق، فاکتورهای تراوایی زمین شناسی۱۰۹۶ حوزه آبخیز کشور توسط محققان پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری به دست آمد و سپس، فاکتورهایتراوایی براساس شرایط نفوذ این فاکتورها بین صفر تا یک ارزش گذاری شد. برای تخمین جریان پایه هشت مدلورودی در نرم افزار SPSS مورد استفاده قرار گرفت. متغیر وابسته مدل، جریان پایه ۱۰۹۶ حوزه آبخیز کشور (BFI) و متغیرهای مستقل به عنوان متغیرهای زودیافت، ارزش فاکتورهای زمین شناسی بر اساس نفوذ (VALUE)، درصد تاج پوشش (CANOPY COVER)، اختلاف ارتفاع (متر) (H)، نفوذپذیری (INF)، میانگین بارندگی سالیانه (میلی متر) (RAIN)، درصد شیب (S%) و ضریب گراویلیوس (C) حوضه می باشد. با توجه به نتیجهماتریس همبستگی، متغیرهای مستقل به کار رفته در یک گروه با یکدیگر همبستگی بالایی (ضریب همبستگی برابر ۰/۶ یا بیشتر) ندارند. در این صورت می توانند همه آنها برای تعیین متغیر وابسته استفاده شوند. نتایج نشان داد مدل M7 با متغیرهای ورودی فاکتورهای زمین شناسی، میانگین بارندگی سالیانه و نفوذپذیری دارای ضریب همبستگی چندگانه ۰/۸۱ است. بنابراین، این مدل در هزینه و وقت صرفه جویی بیشتری را انجام می دهد، برآورد دقیقی از شاخص دبی پایه را نیز خواهد داشت.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.