نقدی بر عقل ابزاری و مدیریت بر مبنای سوداگرایی (بر اساس دیدگاه یورگن هابرماس در تحلیل انواع عقلانیت و کنش های منتهی به آن)


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
1 بازدید
۳۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 نقدی بر عقل ابزاری و مدیریت بر مبنای سوداگرایی (بر اساس دیدگاه یورگن هابرماس در تحلیل انواع عقلانیت و کنش های منتهی به آن) دارای ۱۳ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقدی بر عقل ابزاری و مدیریت بر مبنای سوداگرایی (بر اساس دیدگاه یورگن هابرماس در تحلیل انواع عقلانیت و کنش های منتهی به آن)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نقدی بر عقل ابزاری و مدیریت بر مبنای سوداگرایی (بر اساس دیدگاه یورگن هابرماس در تحلیل انواع عقلانیت و کنش های منتهی به آن)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نقدی بر عقل ابزاری و مدیریت بر مبنای سوداگرایی (بر اساس دیدگاه یورگن هابرماس در تحلیل انواع عقلانیت و کنش های منتهی به آن) :

تعداد صفحات :۱۳

چکیده مقاله:

یورگن هابرماس فیلسوف و نظریه پرداز معاصر آلمانی است. آثار وی، که از اعضای نسل سوم مکتب فرانکفورت است، در زمینه نقد و تحلیل روابط و مضامین گوناگون جوامع مدرن و روند تحول این قبیل جوامع است. یکی از مهمترین نظریات وی کنش مفاهمه ای یا ارتباطی است. در نظر هابرماس پتانسیل رسیدن به چنین کنش و عقلانیتی در جامعه مدرن فراهم شده است. وی با نقد پوزیتیویسم و رویکردهای صرفا اقتصادی و سودجویانه به عرصه های اجتماعی، خواننده را به توانایی دیگری که، همان مفاهمه است و در بستر زبان شکل می گیرد، متوجه می سازد. این مقاله تلاشی برای روشن سازی و توضیح انواع گوناگون رویکردها به هنر در جوامع، با توجه به عقلانیت حاکم بر آن هاست. به نظر می رسد اتخاذ این قبیل رویکردها به هنر در منظری اجتماعی برای شناخت و بهبود هنر و درنهایت اجتماع مفید باشد، زیرا میان هنر و جامعه رابطه ای انکار ناپذیر وجود دارد و مناسباتی که میان این دو حوزه شکل می گیرد تاثیری ژرف بر این حوزه ها می گذارد.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.