مقاله مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
3 بازدید
۵۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس دارای ۱۴ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس :

مقاله مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۸ در دانش علف های هرز از صفحه ۱ تا ۱۱ منتشر شده است.
نام: مقاومت توده های یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن در استان فارس
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شاخص مقاومت
مقاله مقاومت به علف کش
مقاله وزن خشک

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی مقاومت یولاف وحشی (Avena ludoviciana) به علف کش پینوکسادن، آزمایش زیست سنجی گیاه کامل در بخش تحقیقات علف های هرز موسسه تحقیقات گیاه پزشکی در سال ۱۳۸۷ انجام شد. در این آزمایش ۱۲ توده یولاف وحشی مشکوک به مقاومت همراه با یک توده حساس به علف کش که از مزارع گندم استان فارس جمع آوری شده بودند، در معرض دامنه ای از دزهای علف کش پینوکسادن شامل ۰۲۵ تا ۱۶ برابر دز توصیه شده (۴۵ گرم ماده موثره در هکتار)، مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج آزمایش بر اساس شاخص های اندازه گیری شده نشان از بروز مقاومت به علف کش پینوکسادن، دست کم در هشت توده یولاف وحشی داشت. به طوری که شاخص مقاومت توده ها بر مبنای وزن خشک و تعداد بوته زنده مانده به ترتیب در دامنه ای از ۲۲۱ تا ۲۶۸۹ و ۱۴۳ تا ۱۸۴۸ برآورد شد. توده های F2، S2،S4 و ES4 با بدست آوردن شاخص های بیشتر از ۱۲، بالاترین مقاومت را به پینوکسادن نشان دادند. در حالی که توده های M2 و ES نسبت به این علف کش حساسیت زیادی نشان دادند.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.