مقاله ویژگی های سازمانهای خلاق و نوآور


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
3 بازدید
۷۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله ویژگی های سازمانهای خلاق و نوآور دارای ۱۸ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ویژگی های سازمانهای خلاق و نوآور  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ویژگی های سازمانهای خلاق و نوآور،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ویژگی های سازمانهای خلاق و نوآور :

تعداد صفحات:۱۸

چکیده:

در برهه ای از زمان که عناوین مختلفی از جمله عصر دانش عصر فراصنعتی، عصر جامعه اطلاعاتی، عصر سرعت و بالاخره عصر خلاقیت و نوآوری مطرح است، سازمان ها خود را در جهت مدیریت تغییرات شتابان و دگرگونیهای ژرف جهانی آماده می سازند، به گونه ای که خلاقیت و نوآوری به عنوان یک اصل اساسی از عوامل مهم بقای سازمان ها پذیرفته شده است. اگر چه واژه خلاقیت با نوآوری به طور مترادف استفاده می شود اما غالب محققان معتقدند که دو اصطلاح نوآوری و خلاقیت باید به طور جداگانه مدنظر قرار گیرند، چرا که دارای معانی و تعاریف جداگانه ای هستند. خلاقیت عبارت است از به کارگیری توانائیهای ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید و نوآوری فرآیند اخذ ایده خلاق و تبدیل آن به حصول، خدمات و روشهای جدید عملیات است.
همه سازمان ها برای بقا نیازمند اندیشه های نو و نظرات بدیع و تازه اند. افکار و نظرات جدید همچون روحی در کالبد سازمان دمیده می شود و آن را از نیستی و فنا نجات می دهد. سازمانها در این عصر برای بقا و پیشرفت و حتی حفظ وضع موجود، باید جریان نوجوئی و نوآوری را در خود تداوم بخشند تا از رکود و نابودی خود جلوگیری به عمل آورند. بنابراین سازمان ها برای آنکه بتوانند در دنیای متلاطم و متغیر امروز به حیاط خود ادامه دهند باید با نوآوری و خلاقیت روی آورند و ضمن شناخت تغییرات و تحولات محیط برای رویارویی با آنها پاسخهای بدیع و تازه تدارک ببینند و همراه تاثیر پذیری از این تحولات بر آنها تاثیر گذارند.
با توجه به اینکه تاکید اصلی در این مقاله بر مولفه خلاقیت و نوآوری می باشد در این راستا تلاش شده تا ضمن بیان خلاصه ای از اهمیت مسئله خلاقیت و نوآوری در توسعه، رشد و بقای سازمانها ویژگی سازمان های خلاق و نوآور مورد بررسی قرار گیرد.

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.