مقاله تاریخچه کارخانه شیر ومحصولات لبنی پگاه مشهد


در حال بارگذاری
23 اکتبر 2022
فایل ورد و پاورپوینت
2120
11 بازدید
۷۹,۷۰۰ تومان
خرید

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله تاریخچه کارخانه شیر ومحصولات لبنی پگاه مشهد دارای ۴۵ صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاریخچه کارخانه شیر ومحصولات لبنی پگاه مشهد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاریخچه کارخانه شیر ومحصولات لبنی پگاه مشهد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاریخچه کارخانه شیر ومحصولات لبنی پگاه مشهد :

به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی شرکت سهامی ولبنیات پاستوریزه مشهد درسال ۱۳۴۵ با کادر ۴۴ نفر وتولیداتی شامل : شیر کاکائو –شیر موز –شیر نارگیل –دوغ –انواع کره ساده وکشمشی ومغز پسته ای – انواع بستنی تخم مرغی – ساده ووانیلی ومالت تازه با سرمایه بخش خصوصی وظرفیت ۵ تن شیر وفراورده های لبنی آغاز به کار کرد.
که درحال حاظر تعداد نیروی انسانی کارخانه به ۱۰۰ نفر تغییر یافته که این تعداد نیروی انسانی شامل ۳ زن و۹۷ مرد می باشد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی وتاکید معظم له مبنی برخود کفایی ورسیدن به استقلال وتلاش بی وقفه ای آغاز گردید تا در سال ۱۳۶۶ به طور رسمی ازواردات پودر شیر خشک بی نیاز گشتیم .
به مرور زمان وبا توجه به نیاز عمومی جامعه به افزایش مصرف فراورده های لبنی به تدریج با خرید ونصب وراه اندازی دستگاههای بسته بندی پاکتی با ظرفیت ۲۵۰۰ پا کت در ساعت – دستگاه بسته بندی وشستشو – با ظرفیت ۵۰۰۰ بطری درساعت .

فعالیت های تولید ی این شرکت توسعه یافت درسال ۱۳۷۹ با ساخت کارخانه جدیدی در مساحتی معادل ۱۲ هکتار و۸۴۷۲ متر زیر بنا واقع در جاده آسیایی به شهرک صنعتی توس انتهای بلوار صنعت ضلع غربی نیروگاه توس کارخانه یه این مکان انتقال یافته وبدون ایجاد وقفه در تولید محصولات با ظرفیت وزمان ۱۲۰ تن شیر در روز وتبدیل آن به شیر پاستوریزه وفراورده های شیری تحت عنوان پگاه مشهد درخدمت عموم شهروندان محترم وزائرین گرامی می باشد.

کارخانه لبنیات سازی :
شرایط ایجاد کارخانه : قبل از تاسیس کارخانه لبنیات سازی دریک محل باید امکان تامین آب مورد نیاز وبرطرف کردن فاضلاب آن موجود باشدهمچنین باید به موقعیت محل کارخانه از لحاظ تشکیلات وساختمان های اطراف آن که مبادا به کارخانه هایی ازقبیل کود سازی ، چرمسازی ، وغیره مجاورباشد – توجه داشت به علاوه محل کارخانه باید وطوری انتخاب شود که چه ازلحاظ پخش فراورده ها وچه از لحاظ ارتباطی ورساندن شیر از اطراف به کارخانه ، مناسب باشد . درضمن نباید کارخانه را در خیابانهای شلوغ بنا کرد . مساحت کارخانه باید به اندازه ای باشد که اولاً ورود وخروج خودروها بدون مزاحمت همدیگر انجام گیرد ثانیاً امکان هرگونه توسعه ساختمانی ، با درنظرگرفتن مقتضیات محل ، وجود داشته باشد.
مشخصات ساختمانی کارخانه :
درطرح کارخانه لبنیات سازی باید اصول وموازین ذیل مورد استفاده قرار گیرد :
۱- نوع ومحل قرارگرفتن ماشین ها ونیز مقدار انرژی که مورد مصرف قرارمی گیرد با توجه به میانگین روزانه ، نوع محصولات وظرفیت کارخانه
۲- رعایت تمام نکات بهداشتی ودرصورت امکان ایجاد سالن های غذا خوری کنفرانس اتاق شستشو وتعویض لباس به صورت جداگانه
۳- ساختمان کارخانه بایستی هم سطح زمین باشد تااز احداث پله های زیاد جلوگیری شود
۴- اندازه سالن هاباید متناسب با احتیاجات باشد اتاق های کوچک ویا سالن های بزرگ موجب هزینه مصرفی بی مورد می باشد
۵- اتاقها باید نسبت به همدیگر طوری قرار گیرند که علاوه برجلوگیری از کارزیاد از لحاظ لوله کشی مناسب باشند مخصوصاً درمورد بخاروآب یخ در غیر این صورت باعث از دست رفتن واتلاف انرژی می شود .
۶- قسمت دریافت شیر باید از اتاق ها وماشین آلات ویا قسمت توزیع وفروش جدا باشد
۷- ارتفاع قسمت های کره سازی وماشین ها نباید از ۴ متر وارتفاع زیر زمین از ۵/۲ متر کمتر باشد
۸- سقف کارخانه باید کاملاً صاف با شد سقف هایی که با تیر آهن ساخته شده اند بهتر ازهرنوع دیگری است .
۹- دیوارها تا ارتفاع ۵/۱ متر با ید قابل شستشو باشد ، بقیه قسمت دیوارها وسقف باید با آب آهک سفید شده با شد.

توضیح : برای این کار از آهک حل شده در آب با اضافه کردن یک نوع ماده ضد عفونی مثل کلر آمین استفاده می شود .
شیب لازم درسطح کارخانه برای جریان آب اضافی به سمت مجاری فاضلاب وهمچنین پنجره به اندازه کافی برای ورود نور وهوا باید درنظر گرفته شود .
مصالح ساختمان کارخانه:مصالحی که درساختمان های لبنیات سازی وساخت ماشین آلات به کارگرفته می شوند باید دارای مرغوبیت ومزایای زیادی می باشند ، ساختمان وماشین آلات کارخانه لبنیات سازی از لحاظ مکانیکی درحین کارکردن هستند وبه همین دلیل درمعرض کاهش قرا ر دارند ، تاسیسات این نوع کارخانه ها درمقابل رطوبت ، ترکیبات شیر وموادی که باعث تجزیه آنها می شوند قرار دارند ، از این رو باید در مقابل مواد پاک کننده ( تنظیفی ) وضدعفونی که به دلایل بهداشتی در کارخانه ها به کاربرده می شوند – مقاوم باشند وحتی الا مکان تحت تاثیر قرار نگیرند .
تاسیسات باید ازموادی ساخته شود که درصورت تماس یا شیر تاثیر نامطلوبی از لحاظ بو ومزه نداشته باشند .

مصالحی که درکارخانه لبنیات مورد استفاده قرارمی گیرد به شرح زیر می باشد:
۱- آهن ۲- مس ۳- آلمنیوم ۴- فولاد وکرم نیکل ( زنگ نزن ) ۵- شیشه ۶- تروویدور توضیح : ترویدور یک ماده مصنوعی است که درآب سرد کن وسرد کنهای مستقیم وهمچنین برای جریان آب گرم تا ۶۰ درجه سانتیگراد به کارمی رود .
ماشین آلات کارخانه پگاه : ماشین آلات وکلیه دستگاهای صنعتی تولیدی کارخانه از ابتدا ی سال تاسیس سال ۴۲ خریداری شده است ودرطی سالهای گذشته در هرزمان که مدیریت کارخانه لازم دانسته با توجه به نیاز کارخانه ماشین آلات جدیدی که دربازار عرضه می شده را خریداری نموده است . تعدادی از این ماشین آلات تولید داخل کشور بوده وتعدادی از آنها نیرومربوط به کشورهای دانمارک و آلمان هستند .
تجهیزات کارخانه :
کارخانه لبنیات سازی باید طوری مجهز باشد که علاوه بر محصول روزانه بتواند درموقع لزوم با حداکثر ظرفیت خود کارکند وهمیشه محصول خود را به بهترین نحو ممکن بدون عیب واشکال ودر دسترس عموم قرار گیرد ماشین های موجود باید با نوع محصول وشرایط قانونی محیط مطابقت کرده طوری انتخاب شوند که علاوه بر ساده بودن ومطمئن بودن بتوان آنها را به آسانی تمیز کرد اینک به ترتیب دستگاههایی که در مجهز کردن فنی کارخانه مهم وموثر هستند به شرح ذیل می باشند .
۱- دیگ بخار : دیگ بخار در نوع عمودی وافقی وجود دارد که معمولاً ازنوع افقی در کارخانه های لبنیات سازی استفاده می شود که از قسمت هایی زیر تشکیل شده است :
۱- سیلند ر بخار ۲- پیستون ها ۳- سوپاپ ها ۴- دستگاه تنظیم ۵- لوله هدایت بخار
۲- برق : با درنظر گرفتن رطوبت وبخار آب فراوان در محیط کارخانه وبا توجه به نظافت وشستشوی دایمی آن وکثرت موتورهای برقی وسیم کشیهای لازم ، سیم برق کارخانه تهیه می گردد .
۳- ماشین تولید سرما : خواب شدن بستگی به وجود باکتری ها، مخمرها ، قارچ ها در آن وارد که درمحیط مناسبی برای تکثیر ورشد آنهاست . مناسب ترین دما برای رشد بسیاری از انواع موجودات زنده بین ۱۵ تا ۴۲ درجه سانتیگراد است در دمای بیشتر رشد آنها متوقف می شود انواع ماشین ها با ساختمان های مختلف برای تولید سرما ساخته شده اند ولی در کارخانجات لبنیات سازی فقط آنهایی که دارای کمپرسور هستند مورد استفاده قرار می گیرند به طورکلی ماشین ها از قسمتهای ذیل تشکیل شده است :
۱- سرمازا ۲- کمپرسور ۳- کندانساتور ( مایع کن ) ۴- دریچه تنظیم
توضیح : سرمایی که توسط دستگاهای فوق ایجاد می شوند

۴- آب : تامین آب آشامیدنی کارخانه یکی از شرایط اصلی است . آب مصرفی کارخانه باید علاوه بر کافی بودن مقدار ، از لحاظ باکتریولوژی وشیمیایی نیز کاملا مورد اطمینان باشد .
تاسیسات :
درهرکارخانه تعدادی ماشین آلات ودستگاهای تولیدی وجود دارد که این دستگاها با توجه به نوع دستگاه نیاز به نوع خاصی سوخت دارند از طرف دیگر سوخت مورد استفاده درکارخانه باید برای کارخانه مقرون به صرفه باشد درغیر این صورت برای کارخانه زیان آور خواهد باشد . کارخانه شیر پگاه که انرژی مصرفی آن مازوت وگاز است واز لحاظ سوخت مصرفی ماشین آلات برقی است همچنین سیستم برقی کارخانه سه فاز وتک فاز می باشد.
همچنین سیستم برق صنعتی براساس ساعات کارماشین وهزینه سوخت وروشنایی براساس برآوردهای برقی ومساحت زیربنا بر آورده می شود از طر ف دیگر کارخانه برای از بین بردن هوای نامطبوع ناشی از تولید باید دارای سیستم تهویه باشد که سییتم تهویه کارخانه پگاه تهویه مطبوع حرارت مرکزی است واز نظر سییستم هواساز مرکزی است وازنظر سیستم گرمازایی دارای تهویه مطبوع است .

روش طراحی سیستم انبار :
درحال حاظر ۲۳ کارخانه درصنایع شیر وجود دارد که زیر مجموعه نسبی مرکزی درتهران بوده ودارای سیستم یکپارچه می باشند . وزیر نظر وزارت کشاورزی می باشد . سیستم یکپارچه علاوه بر اینکه سیستمی است که تمامی قسمت ها در آن مرتبط بوده واگر هر اتفاقی درکارخانه رخ دهد به طور مستقیم وغیرمستقیم روی سایر قسمت ها تاثیر دارد ودارا ی کدهای یکسانی است که از طرفی برای مواد ملزومات ، ملزومات ، محصولات وغیره به تمامی کارخانه های تحت این سیستم اعلام می گردد.
انواع روش های کد گذاری اقلام انبار : این روش هاعبارتند از : روش تمام حرفی ، روش آنها عددی ، روش عددی
که کارخانه شیر پگاه از روش عددی یا کینگ استفاده می نماید .
سیستم مرکزی ۲۳۰۰ کدهایی را تعریف کرده است در حالیکه کارخانه شیر پگاه ازاین تعداد فقط دارای ۱۰۰۰ کالا می باشد . به عنوان مثال کدی که با عدد ۱۲ شروع شود با تمامی زیرمجموعه های آن مربوط به اقلام فنی است .

انواع انبارها :
کارخانه شیر پگاه دارای ۴ نوع انبار می باشدکه عبارتند از :
۱- انبار محصول : شامل محصولات تولیدی کارخانه از قبیل کره ، شیر ، خامه ، شیر کاکائو ، نوع کم چرب ، نوع پر چرب می باشد .
۲- انبار فنی : شامل لوازم وقطعات مربوط به ماشین آلات ولوازم جانبی آنها می باشد.
۳- انبار ملزومات : شامل کلیه لوازم ووسایلی است که درجریان فعالیت های روزمره کارخانه مورد استفاده می گیرد .
۴- انبار ظروف : شامل ظروف ووسایل بسته بندی محصولات تولیدی از قبیل : لیوان و – بطری – پاکت –پلاستیک –می باشد
تشخیص نیاز به خرید کالا :
کارخانه درتشخیص نیاز به خرید کالا از ۲ روش نقطه سفارش ( جاری ) واقلام غیر جاری می نماید .
روش نقطه سفار ش به این ترتیب است که برای هر کالایی مقتضی تعیین می شود به عنوان مثال وقتی موجودی پاکت شیر کاکائو به ۱۰۰۰۰ یا ۲۰۰۰۰ رسید انبار دار مجددا ً سفارش پاکت می دهد .
روش اقلام غیر جاری به این ترتیب است که بعضی کالاها مربوط به موجودی کالا نبوده است مانند استارتر ویا اسانس های جدید در بازار که از طرف تولید سفارش داد ه می شود . همچنین اگر شخصی نیاز به کالایی داشته با شد که در کدینگ انبار نباشد آنرا تهیه کرده وشروع به تعریف آن می کند به این ترتیب که سیستم مرکزی اعلام می نماید تا برای آن کالا کدی تعریف می کندتا برای تمام کارخانجات یکسان باشد .

ورود وخروج کالا :
در ابتداکالا ی خرید اری شده قرنطینه می شود پس از مطابقت وباز بینی وارد انبارمی شود سپس با سفارش درخواست کننده پس از تایید از انبار خارج می شود .

  راهنمای خرید:
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.