بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين

بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين

… دانلود …

بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين :

سال انتشار : 1386

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : گياهان دارويي

تعداد صفحات : 8

مقدمه: دیابت یك اختلال متابولیك شایع است. انسولین و داروهای خوراكی كاهنده قند خون، اساس درمان دیابت را تشكیل می دهند. با وجود این، داروهای مذكور اثرات جانبی مهمی دارند و همیشه نمی توانند قند خون را در محدوده طبیعی حفظ و از عوارض دیررس دیابت پیش گیری نمایند. با افزایش نگران كننده شیوع دیابت و هزینه های درمانی مرتبط با آن، علاقه به گیاهان دارویی ضددیابت نیز بیشتر شده است. استفاده از میوه كاكتوس توسط برخی افراد بومی برای بیماری دیابت گزارش شده است.هدف: اثرات میوه كاكتوس بر غلظت گلوكز خون ناشتا و وزن موش صحرایی دیابتی شده با استرپتوزوسین و موش صحرایی غیردیابتی بررسی شد.روش بررسی: موش صحرایی نر بالغ نژاد ویستار، هفت عدد در هر گروه، استفاده شد. برای دیابتی كردن هر حیوان، استرپتوزوسین با دوز 50mg/kg از راه صفاقی تزریق گردید. گلوكز خون ناشتا (پس از 12 ساعت بی غذایی) هر حیوان قبل از استرپتوزوسین، 1، 3 و 5 هفته پس از استرپتوزوسین با خون گیری از طریق بریدن نوك دم، به وسیله گلوكومتر اندازه گیری شد. پس از هر بار اندازه گیری گلوكز خون، هر حیوان توزین گردید. غلظت گلوكز خون و وزن موش های غیردیابتی نیز به همان روش موش های دیابتی اندازه گیری شد. ملاك دیابتی بودن، گلوكز خون ناشتای بالای 200mg/dl یك هفته پس از استروپتوزوسین بود. پس از 1 هفته از تزریق استرپتوزوسین، دانه و قسمت نرم میوه كاكتوس هر یك با دوزهای روزانه 6 و 12 g/kg به موش های دیابتی به صورت مخلوط با غذای معمولی حیوان به شكل پلت برای مدت 4 هفته داده شد. هم چنین گلی بن كلامید مخلوط با غذای معمولی به شكل پلت با دوز روزانه 5mg/kg برای 4 هفته به گروه جداگانه ای از موش های دیابتی داده شد. دانه و قسمت نرم میوه نیز هر یك با دوز روزانه 12g/kg به صورت مخلوط با غذای معمولی حیوان به شكل پلت برای 4 هفته به موش های صحرایی غیردیابتی داده شد.نتایج: تحلیل واریانس یك طرفه نشان داد كه دانه و قسمت نرم میوه در مقایسه با گروه های شاهد، هیچ گونه اثر معنی داری بر غلظت گلوكز خون و وزن موش های دیابتی و هم چنین موش های غیر دیابتی پس از 4 هفته مصرف دارو ندارد (p>0.05). گلی بن كلامید پس از 2 هفته مصرف در مقایسه با گروه شاهد دیابتی به طور معنی دار غلظت گلوكز خون موش های دیابتی را كاهش (p<0.01) ولی وزن آن ها را افزایش داد (p<0.01). در حالی كه وزن گروه شاهد دیابتی پس از 3 و 5 هفته از تزریق استرپتوزوسین در مقایسه با گروه شاهد سالم به طور معنی دار كاهش یافت (p<0.01).نتیجه گیری: دانه و قسمت نرم میوه كاكتوس در این بررسی هیچ گونه اثرات معنی داری روی غلظت گلوكز خون ناشتا و وزن موش صحرایی دیابتی شده با استروپتوزوسین و هم چنین موش صحرایی غیر دیابتی نداشته است.

كلید واژه: دیابت شیرین، كاكتوس (.Opuntia ficus-indica L)، موش صحرایی

با سلام،محصول دانلودی بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين هدایت میشوید
بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي اثر ميوه كاكتوس (.Opuntia ficus – indica L) بر غلظت گلوكز خون در موش صحرايي ديابتي شده با استرپتوزوسين