آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل

آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل

… دانلود …

آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل :

سال انتشار : 1379

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي گيلان

تعداد صفحات :10

تالاسمی یكی از بیماریهای كم خونی همولیتیك مادرزادی است. آگاهی و نگرش زوجین درشرف ازدواج می تواند در پیشگیری آن نقش موثر داشته باشد. لذا هدف از این بررسی تعیین میزان آگاهی و نگرش زوجین در شرف ازدواج در شهرستان بابل است.
این بررسی یك مطالعه مقطعی است كه با نمونه ای از 268 زوج (536 نفر) در شرف ازدواج از مراجعه كنندگان به مركز مشاوره تالاسمی امیركلا بابل در بهمن ماه سال 1378 انجام گردید. اطلاعات آن بوسیله پرسشنامه ای مدون از طریق مصاحبه با زوجین قبل ازانجام مشاوره جمع آوری گردید.
یافته ها: نتایج نشان می دهد كه اكثریت افراد، 5/80 درصد مردان و 2/86 درصد زنان در شرف ازدواج، بیماری تالاسمی را می شناختند. از نظرمنابع كسب آگاهی بیشترین افراد (0/64 درصد) رادیو و تلویزیون را به عنوان منبع اصلی كسب آگاهی بیان نمودند. اكثریت جوانان، 5/85 درصد مردان و 6/83 درصد زنان از ضرورت مشاوره قبل ازدواج نگرش مثبت داشتند. به طور كلی اختلاف معنی داری در میزان آگاهی دو جنس مشاهده نشده است (05/P>0) ولی با افزایش سطح سواد، میزان آگاهی از پیشگیری و ماهیت بیماری تالاسمی به طور معنی داری افزایش داشته است (01/P<0) . میزان آگاهی جوانان شهری در مقایسه باروستایی ازسطح نسبتا بالاتری برخوردار بوده و این اختلاف در مواردی از نظر آماری معنی دار است (05/P<0) .
نتایج دلالت می كند كه در سال های اخیر با بهره گیری از وسایل ارتباط جمعی وآموزش پیرامون تالاسمی، میزان آگاهی جوانان افزایش یافته است. آموزش وسیع تر و مداوم جهت ارتقاء فرهنگ پیشگیری از بیماری تالاسمی امری ضروری است.

كلید واژه: ازدواج، تالاسمی، تالاسمی – پیشگیری و كنترل

با سلام،محصول دانلودی آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل و بررسی کامل هدایت میشوید
آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل

اینک شما با جستجوی آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل وارد صفحه فروش فایل دانلودی آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل

عنوان محصول دانلودی:آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل را در ادامه مطلب ببینید
آگاهي و نگرش زوجين در شرف ازدواج درباره بيماري تالاسمي در شهرستان بابل