مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي

 مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي

… دانلود …

مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي :

مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در بلورشناسی و كانی شناسی ایران از صفحه 105 تا 112 منتشر شده است.
نام: بررسی تجربی دگرسانی قلیایی توف های ریولیتی و تشکیل هیدروکسی سودالیت در شرایط گرمابی
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله توف های ریولیتی
مقاله دگرسانی گرمابی
مقاله آبگون های قلیایی
مقاله هیدروکسی سودالیت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: توكلی سمیه
جناب آقای / سرکار خانم: طوطی فرامرز
جناب آقای / سرکار خانم: برقی محمدعلی
جناب آقای / سرکار خانم: بدیعی علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی فراورده های دگرسانی توف های ریولیتی، نمونه های مناسبی از نهشته های آذراواری منطقه دارآباد، در شمال شرق تهران، انتخاب و پس از پودر شدن، تحت تاثیر آبگون های حاوی یون های Na+ و K+ قرار گرفتند. تاثیر تغییرات دما، زمان و غلظت یون های آبگون، در فراورده های حاصل از دگرسانی توف های یادشده بررسی شدند. از نمک قلیایی پتاس و نمک طعام آبگون هایی با غلظت 125 تا 75 مول بر لیتر تهیه و در آزمایش های گرمابی در دما های C°100 و C°150 مورد استفاده قرار گرفتند. فراورده های حاصل از واکنش، با استفاده از دستگاه های پراش سنج پودری پرتو ایکس و میکروسکوپ الکترونی روبشی شناسایی شدند. نتایج بررسی ها نشان داد که در حضور آبگون های پتاس و نمک طعام، با افزایش دما و غلظت یون Na+ و افزایش pH، مقدار کوارتز کاهش و مقدار آلبیت افزایش می یابد (دگرسانی سدیمی)، تا جایی که در دمای C°150 و غلظت بالای یون های سدیم و پتاسیم (75 مول بر لیتر) کوارتز به طور کلی حل شده، آلبیت با تبادل کاتیونی پتاسیم به جای سدیم، تبدیل به ارتوکلاز شده (دگرسانی پتاسی) و کانی هیدروکسی سودالیت تشکیل می شود (دگرسانی زئولیتی). بررسی های XRD از طریق محاسبات کمترین مربعات، سیستم تبلور مکعبی با ابعاد یاخته یکه a0=b0=c0=8.8760 را برای هیدروکسی سودالیت پیشنهاد می کند.

عنوان محصول دانلودی: مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي را در ادامه مطلب ببینید
مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله بررسي تجربي دگرساني قليايي توف هاي ريوليتي و تشکيل هيدروکسي سوداليت در شرايط گرمابي