مقاله استخراج اتوماتيک محور و فاصله اپي کونديلار با استفاده از تصاوير X-ray

 مقاله استخراج اتوماتيک محور و فاصله اپي کونديلار با استفاده از تصاوير X-ray

… دانلود …

  مقاله استخراج اتوماتيک محور و فاصله اپي کونديلار با استفاده از تصاوير X-ray دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله استخراج اتوماتيک محور و فاصله اپي کونديلار با استفاده از تصاوير X-ray  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله استخراج اتوماتيک محور و فاصله اپي کونديلار با استفاده از تصاوير X-ray،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله استخراج اتوماتيک محور و فاصله اپي کونديلار با استفاده از تصاوير X-ray :

تعداد صفحات:6

چکیده:

استفاده از تصاویر رادیوگرافی و ارائه روشهای اتوماتیک درتشخیص شرایط پاتولوژیک، و مطالعات پزشکی و بیومکانیکی مورد توجه بوده و رو به گسترش است. در این مقاله سه روش برای یافتن اتوماتیک محور و فاصله اپی کوندیلار در تصاویر دیجیتالی x-ray از زانو با استفاده از نرم ا فزار MATLAB ارائه شده است. الگوریتم کوتاهترین مسیر، برای یافتن لبه های داخلی و خارجی و سپس محاسبه فاصله و محور اپی کوندیلار با استفاده از معکوس تصویر رادیوگرافی (روش V1) و یا ترکیب یا الگوریتم Canny برای یافتن تصویر edge map مناسب استفاده شده است. (روشv2) در روش سوم با بهره گیری از الگوریتم snake لبه های استخوانهای فمور و تیبیا استخراج شده اند الگوریت ارائه شده پس از یافتن لبه های تصویر با استفاده از خصوصیات ویژه هر کدام از پارامترها و با استفاده از روابط ریاضی، پارامترهای مطلوب تحقیق را استخراج می کند. دراین مطالعه تعداد 43 تصویر دیجیتالی x-ray از قسمت انتهایی زانو (دیستال فمور) به عنوان اطلاعات ورودی جهت استخراج لندمارکها و پارامترهای آناتومیکی زانو مورد استفاده قرار گرفته است. صحت نتایج حاصل از هر سه روش در مقایسه با روش دستی مورد ارزیابی قرا رگرفته است. اختلاف میانگین روشهای snake و دستی برای زانوی چپ و راست به ترتیب برحسب درصد برابر 393 و 046 و در روش (V1) برابر با 1933 و 1533 در روش (V2) برابر با 28 و 01 است. نتایج اولیه نشاندهنده این است که این روشها از دقت مناسبی برخوردار هستند توسعه بیشتر این روشها امکان افزایش سرعت کارو همچنین بهبود دقت اندازه گیری را فراهم می کند.

اینک شما با جستجوی عبارت nx وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
nx