تعيين آستانه تحمل به تنش خشکي درختچه زرشک زينتي (Berberis thunbergii cv. Atropurpurea) در شرايط آب و هوايي مشهد

تعيين آستانه تحمل به تنش خشکي درختچه زرشک زينتي (Berberis thunbergii cv. Atropurpurea) در شرايط آب و هوايي مشهد

… دانلود …

 تعيين آستانه تحمل به تنش خشکي درختچه زرشک زينتي (Berberis thunbergii cv. Atropurpurea) در شرايط آب و هوايي مشهد دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعيين آستانه تحمل به تنش خشکي درختچه زرشک زينتي (Berberis thunbergii cv. Atropurpurea) در شرايط آب و هوايي مشهد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تعيين آستانه تحمل به تنش خشکي درختچه زرشک زينتي (Berberis thunbergii cv. Atropurpurea) در شرايط آب و هوايي مشهد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تعيين آستانه تحمل به تنش خشکي درختچه زرشک زينتي (Berberis thunbergii cv. Atropurpurea) در شرايط آب و هوايي مشهد :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم باغباني (علوم و صنايع كشاورزي)

تعداد صفحات :12

کاهش شدید منابع آبی، استفاده از گونه های متحمل به خشکی در فضای سبز شهری را ضروری می سازد. این مطالعه در ایستگاه تولیدات گیاهی شهرداری مشهد با هدف بررسی آستانه تحمل به خشکی زرشک زینتی با آزمایش فاکتوریل در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با سه تکرار در سال 1391-1392 اجرا شد. تیمارها شامل کاربرد 100، 80، 60، 40 و 20 درصد نیاز آبی گیاه بود که از هشتم اردیبهشت تا انتهای فصل رشد اعمال و نمونه برداری ها در 15 مرداد، اول شهریور، 15 شهریور و 15 مهر انجام گردید. نتایج نشان داد با افزایش شدت خشکی ارتفاع بوته کاهش یافت اما بین 100 و 80 درصد نیاز آبی اختلاف معنی داری مشاهده نشد. تعداد شاخه جانبی، وزن تر و خشک و ارتفاع بلندترین شاخه در 60 درصد نیاز آبی اختلاف معنی داری با 100 درصد نیاز آبی نداشت. بیشترین شاخص مصرف آب آبیاری در 100 درصد نیاز آبی بدست آمد، اما اختلاف معنی داری با 40،60 و 800 درصد نیاز آبی نداشت. کمترین شاخص طراوت در 20 و 40 درصد نیاز آبی مشاهده شد، اما اختلاف بین شاخص طراوت در 60، 80 و 100 درصد نیاز آبی معنی دار نبود. بطور کلی نتایج نشان داد زرشک زینتی گیاهی نسبتا متحمل به خشکی است و می توان با حفظ شاخص های مهم فضای سبز مقدار مصرف آب را در این گیاه به 60 درصد نیاز آبی کاهش داد که در این آزمایش مقدار صرفه جویی آب در فاصله زمانی هشتم اردیبهشت تا 15 مهر 4400 متر مکعب در هکتار بود.

كلید واژه: شاخص طراوت، شاخص مصرف آب، فضای سبز، نیاز آبی

اینک شما با جستجوی عبارت nx وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
nx