مقاله منشأ انواع رسوبات چرت در تناوب با نهشته‌هاي منگنز در مجموعه افيوليتي نيريز، آباده طشک، استان فارس

مقاله منشأ انواع رسوبات چرت در تناوب با نهشته‌هاي منگنز در مجموعه افيوليتي نيريز، آباده طشک، استان فارس

… دانلود …

 مقاله منشأ انواع رسوبات چرت در تناوب با نهشته‌هاي منگنز در مجموعه افيوليتي نيريز، آباده طشک، استان فارس دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله منشأ انواع رسوبات چرت در تناوب با نهشته‌هاي منگنز در مجموعه افيوليتي نيريز، آباده طشک، استان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله منشأ انواع رسوبات چرت در تناوب با نهشته‌هاي منگنز در مجموعه افيوليتي نيريز، آباده طشک، استان فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله منشأ انواع رسوبات چرت در تناوب با نهشته‌هاي منگنز در مجموعه افيوليتي نيريز، آباده طشک، استان فارس :

تعداد صفحات :27

مجموعه افیولیتی منطقه آباده طشک، متشکل از سنگ‌های اولترابازیک و به عنوان بخشی از افیولیت نیریز در 60 کیلومتری شرق شهر ارسنجان در استان فارس واقع شده است. در این منطقه، آمیزه رنگین افیولیتی در جنوب- جنوب غرب و شمال شرق توده‌های اولترابازیکی دارای گسترش فراوانی بوده و میزبان نهشته‌های معدنی منگنزی هستند که به صورت ذخایر کوچک مجزا به طور پیوسته‌ای همراه با چرت‌ها تشکیل شده‌اند. چرت‌ها در انواع رنگ‌های سفید و سفید متمایل به سبز، قرمز روشن تا قرمز تیره و قهوه‌ای با گسترش فراوان و اغلب به طور مستقیم بر روی سنگ‌های اولترابازیک سرپانتینیتی شده و عموماً در زیر توده‌های آهک پلاژیک رخنمون دارند. کانسارهای منگنز در سه سیمای متفاوت سین ژنتیک، دیاژنتیک و اپی ژنتیک در چرت‌های میزبان به رنگ‌های قرمز تا قهوه‌ای قابل تشخیص می‌باشند. ترکیبات اولیه منگنز در سیمای سین ژنتیک به صورت نواری با سیلیس بی‌شکل و کوارتز در محیط رسوبی تشکیل شده‌اند. کانی‌های منگنز به صورت نهشته‌های عدسی شکل که نشانگر سیمای دیاژنتیک می‍‌باشد در محل یال چین‍‌ها متمرکز شده‌اند. ترکیبات منگنز در نتیجه تحرک و رسوب‌گذاری مجدد با بافت شکافه پرکن طی فرایندهای سوپرژن در چرت‌های قرمز روشن میزبان به صورت اپی ژنتیک تشکیل شده‌اند. چرت‌های سفید و سفید متمایل به سبز در فاصله‌ای دور از کانسارهای منگنز قرار دارند. داده‌های پتروگرافی و نتایج کانی‌شناسی به روش XRD به همراه داده‌های شیمیایی به روش شیمی‌تر و ICP-MS با تأکید بر عناصر کمیاب و نادر خاکی ( REE ) بر روی نمونه‌های چرت نشانگر تحول منظم پتروگرافی، کانی‌شناسی و ژئوشیمیایی این سنگ‌ها از چرت‌هایی با منشا خاکزاد به سمت آبزاد-گرمابی و سپس با منشأ گرمابی است .

اینک شما با جستجوی عبارت nx وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
nx